Açıklama

Gillette iki bıçaklı kullan at tıraş bıçakları ile Gillette Mach3 tıraş makinesi arasındaki fark nedir?
İki bıçaklı Gillette kullan atlarından farklı olarak Gillette Mach3 ürününde kızarıklık olmadan daha sinekkaydı tıraş sağlayan üç DuraComfort bıçak bulunur*. Hassas bıçak süspansiyonu bıçakları cildinizle yakın temas halinde tutar ve basıncı ayarlayan hareketli başlığı yüz hatlarına uyum sağlayarak daha kolay**. ve daha rahat bir tıraş sağlar.
* Kullan At Blue II Plus’a
** Mach3’e kıyasla ilk iki bıçak

Tıraş olmak için sıcak su mu, soğuk su mu yoksa ılık su mu kullanmak daha iyidir?
Ilık su sakalları nemlendirmek için en iyi tercihtir. Sakalları ılık suyla ıslatmak onları yumuşatır ve genişlemesini sağlar, böylece sakalları kesmek %70 oranında kolaylaşır.

Tıraş makinesinden kaynaklanan yanmadan kaçınmanın en iyi yolu nedir?
Tıraş olmadan önce cilt gerektiği gibi hazırlanmamışsa veya tıraş makinenizdeki bıçak kör ise tıraş makinesine bağlı yanma yaşama olasılığınız daha yüksektir. Sakalları üç dakikaya kadar ılık suda nemlendirin ve bol miktarda tıraş jeli uygulayın. Ayrıca, ilk körelme veya rahatsızlık yaşama belirtisinde tıraş makinenizin bıçağını değiştirmeyi düşünebilirsiniz.

Tıraş olmak tüylerinizin daha kalın çıkmasına neden olur mu?
Gillette’te görevli bilim insanları tıraş olmanın hem erkek hem de kadınlarda tüy uzaması, dokusu ve rengi üzerindeki etkilerine dair kapsamlı testler yürütmüştür. Bu testlerde tıraş olmanın tüyün uzama hızını, dokusunu ve rengini etkilemediği kanıtlanmıştır. Öte yandan, tıraş olmak, yeniden uzayan tüylerin ucunun şeklini değiştirir; bu durum başlangıçta tüy yeniden uzarken dokunulduğunda, verdiği hissi değiştirebilir. Ancak tüy tamamen yeniden uzadığında önceki durumuna geri döner.

En iyi tıraşa ulaşmak için hangi yöne doğru tıraş olmam gerekir?
Erkeklerin yüzündeki sakallar genellikle farklı yönlere doğru uzar. Tıraşa başlarken sakalların çıkış yönünde hafif, nazik hareketler uygulayın. Ardından, gerekirse, daha da sinekkaydı bir tıraş için sakalların çıkış yönünün tersine tıraş olun.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Gillette Mach3 Turbo 4’lü Yedek Tıraş Bıçağı” için yorum yapan ilk kişi siz olun